O mnie

fiiołek  Viola odorata (fiołek pachnący) –    gatunek rośliny należący do  rodziny fiołkowatych. Występuje w  stanie dzikim w Europie, w zachodniej  Azji(Cypr, Turcja) i północnej Afryce  (Makaronezja, Wyspy Kanaryjskie). W  Polsce średnio pospolity na niżu i w  niższych położeniach górskich.  Uprawiany i często dziczejący.

Jakie imię – taka pasja……Jaka pasja – taka praca 🙂

Czyżby moi rodzice wiedzieli co będę kiedyś robić nadając mi takie imię?

KWIATY – BUKIETY, KOSZE KWIATOWE,KOMPOZYCJE   WNĘTRZA – DEKORACJE, ARANŻACJA STOŁÓW – TO MOJA PASJA

Jeszcze kilka lat temu nie przypuszczałam, że zajmę się tym zawodowo.

Dlaczego to robię?
Hm… , od dziecka lubiłam otaczać się pięknymi przedmiotami, lubiłam tworzyć, wymyślać, urządzać i dekorować wnętrza.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kilka lat temu skończyłam kurs florystyczny z wynikiem bardzo dobrym. Wykładowcy i znajomi zachęcali mnie do otworzenia własnej pracowni. Odbyłam staż u mistrzyni florystyki Agnieszki Mitko-Kominek, brałam udział w warsztatach florystycznych i w realizacji różnych florystycznych projektów.

Zaczęły pojawiać się propozycje robienia bukietów dla rodziny, znajomych i ich znajomych. Były zlecenia dekorowania stołów na różne uroczystości rodzinne. Tworzyłam dekoracje ślubne dla moich przyjaciół dalszych i bliższych krewnych.

 

Wszyscy zachęcali abym rozwijała swoją pasję.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zachwyty nad moimi „dziełami” i podziękowania uskrzydlały mnie. Krąg zainteresowanych rozrósł się na tyle, że zdecydowałam zając się tym zawodowo.

I tak to się zaczęło!!!

Dla mnie jednak to coś więcej niż zawód. To pasja, której oddaję się bez reszty. Sprawia mi to wielką przyjemność i satysfakcję.

Violetta Sroka